top of page

Egipt instaluje elektroniczne bramki w rejonie świątyni Abu Simbel


Aby ułatwić Egipcjanom i turystom wizytę w świątyni Abu Simbel Ministerstwo Turystyki i Starożytności Egiptu kończy instalację i obsługę systemu elektronicznych bram w rejonie świątyni.Ministerstwo uruchomiło również stronę internetową do rezerwacji biletów świątynnych przez Internet. https://egymonuments.com/abusimbel


Khaled Sherif, zastępca ministra turystyki i starożytności ds. Transformacji cyfrowej, powiedział, że instalacja elektronicznego systemu bramek w rejonie świątyni Abu Simbeljest kontynuacją projektu systemu biletowego i bramek elektronicznych, które ministerstwo planuje zastosować w 32 stanowiskach archeologicznych w całym Egipcie jako pierwszy etap w ramach strategii ministerstwa dotyczącej transformacji cyfrowej.
Jeśli chodzi o zakup biletów przez Internet, Sherif powiedział, że ten krok znacznie przyczyni się do ułatwienia wizyt w świątyniach. Wyjaśnił, że bilety elektroniczne pomogą zorganizować ruch podczas wizyty oraz uniknąć zatorów, które mogą wystąpić przed punktami sprzedaży biletów.
Należy również zauważyć, że ministerstwo udostępniło zakup biletów online do Narodowego Muzeum Cywilizacji Egipskiej i Muzeum Egipskiego w Tahrir. System bramek elektronicznych został również wdrożony w Cytadeli Salah El-Din w Kairze, obszarze piramid w Gizie, Muzeum w Hurghadzie i Muzeum Sharm El-Sheikh.(dailynews)

Comments


bottom of page