top of page

Policja zaostrza środki bezpieczeństwa podczas święta Eid Al-FitrEgipskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało intensyfikację środków bezpieczeństwa w celu zabezpieczenia rozpoczynających się dziś obchodów Eid Al-Fitr i zachowania porządku publicznego.Środki i plany obejmują zwiększenie obecności sił szybkiego reagowania na wszystkich ważnych placach i wokół ważnych instytucji. Ministerstwo poinformowało, że przygotowało również plan rozmieszczenia sił bezpieczeństwa na obszarach, na których gromadzą się obywatele, w tym w parkach, ogrodach, kinach i przy Nilu.Ministerstwo zapowiedziało również intensyfikację działań służb drogowych na autostradach oraz rozmieszczenie pojazdów ratowniczych w celu zapewnienia pomocy obywatelom i utrzymania bezpieczeństwa kierowców.


Plan bezpieczeństwa podczas Eid Al-Fitr jest częścią corocznych działań ogłaszanych przez ministerstwo spraw wewnętrznych w celu zabezpieczenia obchodów świąt, zwłaszcza religijnych.
Eid Al-Fitr jest jednym z dwóch głównych świąt religijnych w islamie wraz z Eid El-Adha, który przypada na 10 dzień Dhu El-Hijjah - 12 miesiąc w islamskim kalendarzu Hidżri.


Z okazji święta EID Al-Fitr prezydent Abdel-Fattah El-Sisi przekazał życzenia wszystkich przywódcom krajów arabskich i muzułmańskich.
(ahramonline)Comments


bottom of page