top of page

Dziś są idealne warunki w Hurghadzie na kitesurfing (video)


Wiatr wiejący z prędkością 32 km/h, niebo bez chmur, 32 stopnie ciepła, wilgotność powietrza 83% - mamy więc dziś idealne warunki do uprawiania w Hurghadzie kitesurfingu.Hurghada od zawsze słynęła z wręcz idealnych warunków do uprawiania tego sportu. Fachowcy mówią, że (obok polskiego Helu) to najlepsze miejsce na świecie dla kitesurfingowców.

Kitsurfingowców jak i szkółki dla nich znajdziemy w północnej części wybrzeża Hurghady. Szaleństwo zaczyna się na wysokości dzielnicy Fayrous w okolicach apartamentowca Royal Beach - ciągnie się przez wody przy hotelach Hawaii - a kończy daleko w El Gounie.

Skupimy się na tym pierwszym miejscu, bo tu i łatwo dojechać samochodem i jest odpowiednia baza, a warunki są wręcz wymarzone.
Laguna o głębokości nie większej niż metr ciągnie się tu przez ponad kilometr. Wchodzi w głąb morza nawet na 350 metrów. Przeważnie wieją tu wiatry północne i północno-zachodnie. Idealny jest odcinek pomiędzy molo Hawai, a molo Royal Beach. Codziennie na tym akwenie można spotkań nawet kilkudziesięciu kitesurferów.Do ewolucji świetnie nadaje się 300 metrowy odcinek pomiędzy molo Royal Beach, a łachą przy Casablanca Resort.

Co istotne nie ma tu łodzi rybackich, a statki wycieczkowe mijają nas w odległości mili. Woda jest w miarę czysta - nie ma śmieci, czy pływających plastikowych butelek.Zresztą, proszę popatrzeć samemu, co tam się dzisiaj dzieje...

Comments


bottom of page