top of page

Do Hurghady i z powrotem za 171 złotych? Proszę bardzo...


Po ataku Hamasu na Izrael drastycznie spadło zainteresowanie wypoczynkiem na Bliskim Wschodzie, w tym w Egipcie. Jak podała w swoim raporcie firma analityczna ForwardKeys od 7 października, czyli od początku konfliktu liczba rezerwacji lotów do Egiptu spadła o 35 punktów procentowych w porównaniu z rokiem 2019, czyli ostatnim "normalnym rokiem" sprzed pandemii.Ogromny problem z "zapełnieniem samolotów" lecących do Egiptu mają brytyjskie linie lotnicze, włącznie z takimi gigantami jak British Airways, Wizz Air, czy easyJet. Przewoźnicy ci z końcem października, czyli wraz z początkiem sezonu zimowego uruchomili 10 połączeń z lotnisk w Wielkiej Brytanii i teraz chwytają się wszelkich sposobów, by zachęcić turystów do wypoczynku nad Morzem Czerwonym.
W zaistniałej sytuacji na niekonwencjonalny krok zdecydował się tani przewoźnik easyJet. Otóż w grudniu, podstawowa cena za przelot z lotniska Belfast International do Hurghady i z powrotem wynosi 34 funty brytyjskie, czyli 171 złotych, pod warunkiem, że zarezerwujemy przelot dla dwóch osób.


W sumie, za dwa bilety zapłacimy 69 funtów, czyli 349 złotych. W obie strony, za dwie osoby!


Żeby było jeszcze ciekawiej, za lot w jedną stronę z Belfastu do Hurghady zapłacimy... 11 funtów brytyjskich, czyli 55 zł za osobę.Warto dodać, że z Belfastu do Hurghady jest 4.415 kilometrów, a podróż trwa sześć i pół godziny.


hurghada24.pl


Comments


bottom of page