top of page

Część Wielkiego Muzeum Egipskiego otwarta. Bilety bardzo drogie. Znamy datę inauguracji


Od 8 marca można już oficjalnie zwiedzać część Wielkiego Muzeum Egipskiego (GEM) w Gizie.Władze GEM uruchomiły możliwość rezerwacji biletów dla "ograniczonych grup z przewodnikiem" za pośrednictwem swojej strony internetowej: https://www.visit-gem.com/en/home
W tej chwili zwiedzający będą mogli zobaczyć "Wiszący Obelisk, Grand Lobby oraz Szklane Lobby. W tych miejscach jest posąg króla Ramzesa II, kolumna króla Merenptaha, która przedstawia sceny jego zwycięstwa w wojnach z plemionami libijskimi, a także dwa posągi króla i królowej z epoki Ptolemeuszy.


Zwiedzający będą mogli także wejść do ogrodów, części handlowej, restauracji i kawiarni.
Niestety nie jest tanio. Wycieczka z przewodnikiem dla obcokrajowca powyżej 21 roku życia kosztuje 1.000 funtów egipskich (EGP) od osoby (143 zł). Dzieci i młodzież w wieku od 6 do 21 lat zapłacą 500 EGP (71 zł). Tyle samo studenci obcokrajowcy (do 30 roku życia). Przy wejściu wymagany jest ważny dokument tożsamości i (w przypadku zniżki) - ważna legitymacja studencka.Bezpłatne bilety wstępu są dostępne tylko w głównych kasach GEM dla dzieci do lat sześciu i osób z niepełnosprawnościami. Ceny dla Egipcjan wahają się od 75 do 150 EGP (11 - 22 zł).


Wielkie Muzeum Egipskie w Gizie otwarte jest codziennie od godziny 9:00 do 18:00.Na razie główne sale wystawowe pozostają zamknięte - do czasu oficjalnego otwarcia GEM.


Jak powiedział minister turystyki i starożytności Egiptu Ahmed Issa, oficjalna inauguracja działalności GEM nastąpi naprawdopodobniej w październiku tego roku, ale minister zastrzegł, że może się ona przesunąć na styczeń roku 2024.
hurghada24.pl

bottom of page