top of page

Coraz więcej rosyjskich turystów w HurghadzieWraca Hurghada sprzed lat. W mieście, dominującym językiem w sklepach i restauracjach jest znów język rosyjski.

Codziennie na międzynarodowym lotnisku w Hurghadzie ląduje co najmniej osiem samolotów przywożących tysiące rosyjskich turystów. A gości z tego kraju ma być jeszcze więcej.Egipskie linie lotnicze EgyptAir poinformowały właśnie, że z początkiem 2023 roku w Hurghadzie oraz Sharm el-Sheikh - tylko z Moskwy - lądować będzie 28 czarterów tygodniowo. W tej chwili jest to 7 lotów tygodniowo.


Ponadto, od 18 grudnia na trasie Moskwa - Kair kursować będą dwa samoloty dziennie.
Rosyjscy turyści będą mieli także inne udogodnienia. Jak powiedziała przewodnicząca komisji turystyki egipskiego parlamentu Nora Ali, turyści z Rosji będą mogli płacić w rublach za wejście na teren piramid w Gizie.Hurghada znów stała się bardzo popularnym kierunkiem wypoczynku dla Rosjan. Wszystko za sprawą spadku cen podróży. Jak podaje serwis OneTwoTrip

"średnia cena biletów lotniczych do Egiptu z Rosji tej zimy spadła o ponad połowę, a bilety lotnicze do jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów (Hurghady) można kupić o 66,5% taniej niż jesienią".Średni koszt przelotu w jedną stronę na osobę do Hurghady to 32 tys. rubli (2.235 zł).


hurghada24.pl