top of page

Ceny sera żółtego w Hurghadzie zwalają z nóg! (video)


Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do kupowania konkretnych produktów w konkretnym sklepie, ale trochę głupio, gdy w zwykłym markecie czujemy się jak w muzeum... chodzimy w skupieniu i oglądamy z zaciekawieniem wystawione eksponaty.Tak właśnie można się poczuć odwiedzając - nie jakiś super, hipermarket. - tylko dla bogaczy, a popularny w Hurghadzie sieciowy market spożywczy firmy Metro. Delikatesy usytuowane są w samym centrum dzielnicy Sakala. Generalnie tanio tu nie jest, ale przechodząc do żółtych serów przeżyliśmy prawdziwy szok poznawczy! Szczegóły w filmie...
Oczywiście ubiegłotygodniowa dewaluacja egipskiego funta miała miejsce, ale i tak - nieprawdopodobnie wysokie ceny muszą wprawić w osłupienie i niedowierzanie, nie tylko Egipcjan, którzy z dnia na dzień płacą za wszystko coraz więcej, ale i Europejczyków.

Jeżeli ktoś chce pooglądać w skupieniu wystawione produkty na własne oczy, a przede wszystkim zwykłe żółte sery - delikatesy Metro w Sakali znajdują się tu: https://goo.gl/maps/FRyBCkY92S6tPSnX8Przypominamy, że najniższa pensja w Egipcie w sektorze prywatnym wynosi 2.700 EGP, czyli 394 zł, czyli... 2 kilogramy i 650 gram sera.


hurgghada24.pl

Comments


bottom of page