top of page

Bilety do muzeów w Egipcie tańsze o połowę


Dobra informacja z Egiptu. Jak podało ministerstwo turystyki i starożytności wszystkie ceny biletów dla Egipcjan i obcokrajowców odwiedzających stanowiska archeologiczne i muzea w Górnym Egipcie zostały obniżone o połowę. 50% ceny zapłacimy do końca sierpnia tego roku.


Jak podało ministerstwo ma to związek z "inicjatywą mającą na celu zwiększenie turystyki w Egipcie".- Zniżka w wysokości 50% na bilety dla Egipcjan i obcokrajowców obowiazywać będzie we wszystkich stanowiskach archeologicznych i muzeach od Bani Suwajf aż po Asuan, w tym Nową Dolinę i Fajum do sierpnia 2022 roku - czytamy w specjalnym komunikacie na stronie ministerstwa.
Dla przykładu; bilet normalny do świątyni Abu Simbel kosztuje dziś 255 funtów egipskich (60 zł). Od jutra będzie kosztować 30 zł.


Egipt rozpoczyna kampanię promocyjną, która ma zachęcić turystów z całego świata do odwiedzenia tego kraju. Centrum medialne egipskiego rządu opublikowało dziś film, pierwszy z całej serii zatytułowanej „Egipt... Stąd zaczyna się podróż”. Kampania ma na celu promocję Egiptu jako jednego z „ulubionych miejsc turystycznych na świecie”.Warto dodać, że Egipt został sklasyfikowany przez CNN Travel jako jeden z dziesięciu najlepszych miejsc turystycznych na świecie w 2022 roku. Co więcej, Egipt zajął pierwsze miejsce w Afryce, piąte na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej oraz 51. miejsce na świecie w opublikowanym indeksie rozwoju podróży i turystyki (TTDI) Światowego Forum Ekonomicznego w 2021 roku.
W kwietniu brytyjski Daily Mail wybrał Egipt jako jedno z najlepszych miejsc turystycznych na wiosnę i lato 2022 roku. Egipt zajmują w tym zestawieniu drugie miejsce na liście najlepszych miejsc wakacyjnych. W tym samym miesiącu Tripadvisor - największa na świecie platforma informacyjna dla podróżnych - uznała Kair za drugie miejsce na świecie pod względem popularności i dziewiąte najlepsze miejsce docelowe.Mało tego, Egipt został uznany przez Dive Magazine UK za drugie najlepsze miejsce do nurkowania na świecie. Ponadto, w ubiegłym roku jedenaście egipskich lotnisk uzyskało "certyfikaty akredytacji zdrowotnej" umożliwiające bezpieczne podróżowanie.


hurghada24.pl

bottom of page