top of page

Ambasada Ukrainy w Kairze ogłasza konkurs z okazji Dnia Dziecka


Ambasada Ukrainy w Kairze z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka ogłasza konkurs rysunków dziecięcych o tematyce "Egipt i Nil".
W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze społeczności ukraińskiej, a także wszyscy, którzy mają rodzinne lub inne powiązania z Ukrainą i mieszkają w Egipcie.


Na stronie ambasady Ukrainy w Kairze czytamy:
Kochani przyjaciele


Wielu Ukraińców związało swoje życie z Krajem Piramid i Nilem. Zachwycamy się pięknem przyrody i bogatą kulturą w Egipcie, poznając historię i tradycje tego kraju. Proponujemy, abyście wyrazili swoje uczucia i podzielili się wrażeniami za pomocą obrazu.


Warunki uczestnictwa:

1. Przyjmujemy rysunki dzieci do lat 16 2. Przyjmujmy prace w rozmiarze od A4 i większe. Technika wykonywania dowolna: kredki, pióra filcowe, farby, kaligrafia, inne techniki tradycyjne i oryginalne oraz rysunki cyfrowe. 3. Każdy uczestnik może wysłać tylko jedną pracę. 4. Prosimy o przesyłanie tylko oryginalnych prac. Kopie obrazów, plakatów, gier, czy ekranów wideo przyjmowane są poza konkursem. 5. Fotografie lub zeskanowane obrazy i cyfrowe pliki obrazów (do 2MB, jpg, png) prosimy wysłać na adres egiptandthenile@gmail. Koniecznie wpisz imię, nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania autora rysunku oraz numer kontaktowy jednego z rodziców/opiekunów. 6. Prace przyjmowane będą do 31 maja 2022 roku. Wyniki ogłosimy w Dniu Dziecka, czyli 1 czerwca. Wręczenie świadectw i nagród zwycięzcom odbędzie się 4 czerwca.


Zwycięzcy zostaną wybrani w trzech kategoriach wiekowych:

- dzieci poniżej 7 roku życia, - dzieci w wieku od 8 do 12 lat, - młodzież w wieku 13+Najlepsze prace wybierze międzynarodowe jury w składzie:


Dr Farid Fadel, wybitny egipski artysta


Izabela Uhman, polska artystka i specjalistka od renowacji staroegipskich antyków


Fouzi Morsi, znany egipski rysownik

Wszyscy uczestnicy zostaną wyróżnieni upominkami oraz otrzymają okolicznościowe certyfikaty.


www.hurghada24.plComentários


bottom of page