top of page

A może knedliki i výborné pivo? Praha Cafe w Hurghadzie to ma. (video z cenami)


I w Hurghadzie możemy poczuć się jak u naszych południowych sąsiadów.
W dzielnicy Sakala, prawie naprzeciwko hotelu Sea Gull znajduje się Praha Cafe. Nazwa jest trochę mylna, gdyż tak naprawdę jest to tradycyjny czesko-słowacka gospoda.


Jeżeli lubimy knedliki, smażony ser, brambory, dobre piwo, czy Becherovkę - lepszego miejsca w całym Egipcie nie znajdziemy.

Do Praha Cafe łatwo trafić, choć knajpa oddalona jest o kilkadziesiąt metrów od Sheraton Road. Prowadzi do niej zwykłe klepisko, ale da się tam dość nie urywając obcasów: https://goo.gl/maps/jRAnHrc1K9fLnoor9


Miejsce do złudzenia przypomina czeską, czy słowacką "hospodę". Na ścianach; Vaclav Havel, Karel Gott, szaliki czeskich i słowackich klubów piłkarskich i reprezentacji tych krajów w hokeju na lodzie. Wszystko w ciemnym drewnie... No super.


Na zewnątrz jest kilka masywnych stolików, telewizor, dużo przestrzeni wsród krzewów i drzew.
Praha Cafe nie jest droga. Duże piwo z kija kosztuje 45 EGP ( 8 zł), egipskie butelkowe piwo Stella 40 EGP (7 zł) - tyle samo co Heineken.

My jednak polecamy do tego picia coś przekąsić. Gulasz z knedlikiem to wydatek rzędu 130 EGP (23 zł), smazeny brambor kosztuje 40 EGP (7 zł), a smazeny syr - 80 EGP (14 zł).


Zresztą, zapraszamy samemu zobaczyć jak wygląda i co oferuje w swoim menu Praha Cafe w Hurghadzie. Przypominamy 1 złoty to dziś 5.59 EGP.

hurghada24.pl


Comments