top of page

A może coś indyjskiego lub tajskiego w Hurghadzie?W ramach szukania najlepszych restauracji, barów i knajp w Hurghadzie, dziś odwiedziliśmy miejsce szczególne, wręcz kultowe na kuchennej mapie miasta.Trafiliśmy do dzielnicy Memsza. Do restauracji tajsko-indyjskiej o dwóch wejściach... o czym za moment.
Restauracja znajduje się na przeciwko hotelu Steigenberger Aldau Beach. Z centrum Sakali dojedziemy tam taksówką za 30 LE (7 zł) w 10 minut. Warto wysiąść kilkaset metrów wcześniej, aby przejść się po fantastycznym "Art-bulwarze", na którym prezentowane są rzeźby i instalacje artystyczne światowych twórców.
Restauracja jest charakterystyczna. Ma dwa wejścia oddalone od siebie zaledwie o kilkanaście metrów. Idąc od północy dostrzeżemy napis "Tai Indian Restaurant". To sygnał, że wchodzimy do restauracji z kuchnią indyjską.


Idąc od południa przywita nas neon napisem "White Elephant". Tu serwowana jest kuchnia tajska.


Zapewniamy jednak, że to ten sam lokal, jedna kuchnia, ale jaka! Z tymi dwoma wejściami to prosty trick, acz... skuteczny.Szef kuchni jest z Tajlandii i naprawdę się stara. Obsługa jest miła, a nawet zbyt miłav. i usłużna, co czasami może wprowadzić w zakłopotanie. Co polecamy?


Przede wszystkim zupę Tom Yum za 80 LE (20 zł). Do wyboru; na bazie krewetek, kurczaka, lub ryby. Zupę znajdziemy w menu White Elephanta.


Z karty dań Indian Restaurant proponujemy Chicken Tikka Masala za 220 LE (52 zł). Uprzedzamy, ceny, jak na warunki egipskie są wysokie, ale zapewniamy - jedzenie i okoliczności w jakich jest serwowane - są warte wydania.


Alkohole? Są, ale dosyć drogie. Piwo Stella kosztuje 65 LE (15 zł), a butelka białego wina Chardonnay... 450 LE (107 zł).

Restauracja jest przestronna i bardzo czysta. Można płacić kartą. Posiłki można także zamawiać z dostawą pod wskazany adres. Restauracja jest czynna od godziny 13.00 do północy.Zapraszamy do obejrzenia filmu. W nim wszystkie szczegóły cenowe i całe menu - obu restauracji i "White Elephant" i "Indian Restaurant"...O innych restauracjach i barach w Hurghadzie piszemy na https://www.hurghada24.pl/restauracje-w-hurghadzie


Comments


bottom of page