top of page

Konno przez Saharę

Pustynia Sahara jest znanym miejscem turystycznym, z jej słynnymi piramidami i bliskością do Kairu. Jednak wizyta na Saharze dla zwykłego turysty ogranicza się do spaceru wokół piramid, zrobieniu kilku zdjęć..i kolejnych punktów w napiętym programnie wycieczki.

Jednak istnieje inny spokojniejszy i pełniejszy sposób na zwiedzanie twego niezwykłego miejsca na ziemi.. Saharę możemy zwiedzić... na koniu.

Al Sorat Farm łączy wyjazdy na koniach dla turystów z bezpiecznym schronieniem dla zwierząt. Prowadzony przez Marianna Stroud Gabbani, ośrodek proponuje nietypowy piknik turystyczny, łączący przyjemne z pożytecznym - czyli zwiedzanie Egiptu z opieką nad zwierzętami

W 2004 Gabbani znudził gwar miasta i kupiła kawałek ziemi na obrzeżach Kairu, gdzie założyła Al Sorat Farm. Teraz to miejsce jest domem dla 24 koni, 13 psów, bizona i niezliczonych kóz. Z biegiem lat Gabbani odkryła mnóstwo szlaków w okolicy, na które zabiera turystów konno. Podczas wycieczki, która trwa sześć godzin dwóch lokalnych przewodników opowiada o historii Egiptu, o historii Sahary, o historii szlaków kupieckich. Wygodne siedząc na arabskich koniach turyści mogą się rozkoszować spokójem egipskiej wsi, poznać prosty sposób życia egipskich wieśniaków. Na farmie możemy skosztować tradycyjnych bardzo prostych dań egipskich na bazie pity, kurczaka i warzyw. Co ważne przez kilka godzin turyści mogą bezpośrednio obcować z egipska naturą w bardzo przyjaznych "okolicznościach przyrody".

źródło: dailynewsegypt.com

bottom of page