Memsza - deptak, zakupy...

 
Memsza w dzień
Memsza nocą

Memsza (Mamscha, Memscha, Mamsza) - to w zasadzie nie dzielnica, ale bardzo długi deptak, znajdujący się ~5 kilometrów na południe od centrum Sakali. Taksówką dojedziemy tam (z centrum Sakali) w 5 minut - za 10 funtów egipskich. Busikiem dojedziemy w 5 minut, (za 1 funta), ale nie bezpośrednio na deptak, a w jego okolice. - trzeba dojść kilkadziesiąt metrów. Nie polecam pieszej wycieczki z Sakali na Memszę. Trwa ona kilkadziesiąt minut, po drodze trzeba pokonać dosyć wysokie wzniesienie (ponadto po drodze nie ma niczego szczególnego do zwiedzana, lub odwiedzenia). Na ulicę Memszy wjazd mają tylko taksówki, samochody osobowe, oraz dostawcze. Po Memszy pojazdy poruszają się tylko w jednym kierunku - to droga jednokierunkowa (ze wschodu na zachód).

 

Memsza to idealne miejsce na wieczorny odpoczynek. To długi, bardzo szeroki deptak, długości ponad 3 kilometrów. Po jego obu stronach (a także po środku) znajdują się bary, restauracje, dyskoteki, hotele, sklepy z pamiątkami. Memsza słynie ze spokoju, porządku, czystości i nieco wyższych cen niż w centrum Sakali (nie dotyczy to cen w sklepach z pamiątkami). Sprzedawcy nie są zbytnio natarczywi, nie ma ulicznych sprzedawców, jest mały ruch samochodów.

 

Polecam bardzo duży i tani sklep z pamiątkami Hurghada Star. Na Memszy można spokojnie odpocząć, pospacerować, napić się kawy, wina, czy piwa, oraz zrobić zakupy. Memsza w odróżnieniu od Mariny nie znajduje się bezpośrednio przy morzu. To miejsce, gdzie wśród turystów dominują Egipcjanie, Anglicy, Niemcy, Holendrzy, czy Skandynawowie.

 

W Memszy znajduje się jedna z najsłynniejszych (i najdroższych) dyskotek w Hurghadzie - Little Budda. Na deptaku jest specjalny plac zabaw dla dzieci, można także spotkać wielbłądy i (odpłatnie) zrobić sobie z nimi zdjęcie (20 funtów za sesję zdjęciową). Memsza, to miejsce, gdzie można spędzić miło i aktywnie czas w zasadzie od wczesnego popołudnia do późnej nocy. Polecam wszystkim zakochanym, lubiącym spacery, spokojne zakupy, dobre jedzenie - a wieczorem zabawę

 

Memsza jest bardzo popularnym miejscem spacerów dla mieszkańców Hurghady, a także dla Egipcjan, którzy przyjeźdżają do Hurghady na wakacje. Podczas większych świąt państwowych deptak zaludnia się Egipcjanami, którzy wieczorem bawią się przy muzyce. Dzieci korzystają ze specjalnie dla nich przygotowanej infrastruktury. Zabawa Egipcjan dla Europejczyka wygląda może dość dziwnie (w końcu wszyscy bawią się bez alkoholu), ale zapewniam warto wówczas odwiedzić to miejsce. Jest bezpiecznie, kolorowo i bardzo radośnie. Zabawa rozpoczyna się po zachodzie słońca i moze trwać nawet do północy. 

 

Memsza nie jest podobna do żadnego innego miejsca w Hurghadzie. Warto tam się wybrać, choćby po to, aby pospacerować, wśród wysokich palm patrząc na zachodzące słońce na horyzoncie…

 
Memsza nocą

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom