Marina - jachty, bary, dyskoteka...

Marina - najpiękniejsze miejsce w mieście
Marina - najpiękniejsze miejsce w mieście

Marina w Hurghadzie to najpiękniejsze miejsce w mieście. To jedna z najmłodszych dzielnic Hurghady. Usytuowana jest niespełna kilometr od Sheraton Road w Sakali. Marina to połączenie "Monciaka" w Gdańsku z Mariną w Gdyni. To szeroki i długi deptak z restauracjami, barami i sklepami z pamiątkami, oraz apartamentami, tuż przy porcie jachtowym. Marina to znakomite miejsce na wieczorny spacer, odpoczynek po dniu spędzonym na plaży. Co najważniejsze z poziomu deptaka mamy piękny widok na jachty, które cumują w porcie. Bulwar ma ponad kilometr długości. Jest tu bardzo czysto i spokojnie. Możemy spacerować wśród palm i zieleni. Nie jesteśmy przez nikogo "nagabywani" do odwiedzania sklepów, czy restauracji - jak to ma czasami miejsce w centrum Sakali. W Marinie możemy spokojnie napić się kawy, czy piwa, oraz zjeść kolację, przy okazji podziwiając jachty, które cumują w porcie. Wejście do Mariny jest bezpłatne. Z Mariny wypływają specjalne statki ze szklanym dnem, z których możemy oglądać podwodne życie Morza Czerwonego. Możemy także skorzystać z łodzi podwodnej, z której jeszcze lepiej widać wszystko to, co dzieje się w głębinach.

 

Właśnie w Marinie znajduje się jedna z najbardziej znanych restauracji nie tylko w Hurghadzie, ale w całym Egipcie. To restauracja B’s. Zjemy tu słynny stek z wielbłąda w sosie czekoladowym. Do tego możemy się napić szklaneczki whisky, lub wina, czy piwa. To miejsce dla koneserów z grubym portfelem.  Kilkadziesiąt metrów dalej mamy kolejną słynną restaurację w Hurghadzie - Che Guevara. Jest to klasyczny argentyński Stek House.  Restauracja nie należy do najtańszych, ale reklamuje się jako pierwsza i najlepsza restauracja serwująca steki w Hurghadzie. Faktycznie steki są wyjątkowe (właściciele mówią o swojej  "niepowtarzalnej" metodzie przygotowywania mięsa i jego smażenia). Tuż obok restauracji Che Guevara jest restauracja Dunes. W menu znajdziemy klasyczne potrawy; ryby, makarony, owoce morza, steki i zupy. Restauracja nie należy do najtańszych, ale ma swoich wielbicieli. W Dunes możemy oglądać na żywo wydarzenia sportowe. Jej atrybutem jest bardzo luźna atmosfera, oraz serdeczni właściciele i kelnerzy, którzy robią wszystko, aby goście czuli się "jak w domu". 

 
 
Marina - najpiękniejsze miejsce w mieście

Najbardziej znanym dla turystów miejscem w Marinie jest Bar Papas, który znajduje się tuż przy wejściu. Tutaj można zagrać w bilard, spróbować sił w karaoke, oglądać piłkę nożną. Co ciekawe bar organizuje nocne nurkowania.

Wszystkie bary i restauracje posiadają "ogródek" z którego możemy podziwiać przepiękną okolicę. W ciągu dnia Marina jest w zasadzie pusta. Ruch rozpoczyna się dopiero późnym popołudniem i trwa do późnych godzin wieczornych, a w zasadzie porannych. Wszystko za sprawą najsłynniejszej w tej części Morza Czerwonego dyskoteki "Papas Beach Club". Dyskoteka otwarta jest od godziny 23.00. Wejście kosztuje ponad 100 funtów egipskich - dużo, ale szczególnie w okresie letnim pieniądze warto wydać, z uwagi na fantastyczną atmosferę, muzykę, oraz miejsce, w którym dyskoteka się znajduje - to plaża z dostępem do morza. W Papas Beach Club dzieją się naprawdę ciekawe, a czasem bardzo zaskakujące wydarzenia. Dyskoteka jest bezpieczna. Obsługa i ochrona dba o gości i nie pozwala, by działo się tam coś groźnego lub niebezpiecznego.

Przed wejściem do dyskoteki znajduje się gigantyczny wysięgnik do bungee jumpingu. Na końcu Mariny na specjalnie skonstruowanej scenie bardzo często odbywają się wieczorne koncerty.

Sama Marina może pomieścić do 200 jednostek pływających. Cumują tu zarówno małe żaglówki, jak i wielkie żaglowce, czy jachty motorowe. W porcie można podziwiać piękne i szybkie łodzie motorowe, katamarany, oraz morskie żaglowce. 

Tuż obok Mariny znajduje się targ rybny, gdzie za niewielkie pieniądze możemy kupić świeże ryby, oraz owoce morza. Wokół targu znajdują się bary i restauracje, w których możemy zjeść to co jeszcze przed chwilą pływało w Morzu Czerwonym. Kilkaset metrów od Mariny możemy obejrzeć i zwiedzić największy w Hurghadzie meczet z pięknymi i bardzo wysokimi minaretami. "Wielki Meczet" jest nowy. Otwarto go w 2014 roku. Może pomieścić 5 tysięcy wiernych. Tuż obok znajduje się stocznia jachtowa, gdzie można zobaczyć jak powstają jachty pełnomorskie

 

Będąc w Hurghadzie trzeba odwiedzić Marinę - choćby tylko po to, aby zobaczyć naprawdę przepiękne statki cumujące w porcie. W Marinie, jak nigdzie indziej w Hurghadzie zobaczymy pełnię barw Egiptu. Toń lazurowego Morza Czerwonego łączy się z przepiękną zielenią, do tego różnokolorowe łodzie, piękny żółty piasek plaży i pomarańczowo-białe mury restauracji i apartamentów. To miejsce nie męczy, a wręcz uspokaja. Spacer po deptaku, luksusowe jachty, lekka bryza wiejąca od strony morza powoduje, że w Marinie można się zrelaksować… jak nigdzie indziej.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom