hurghada24.pl Wakacje w Hurghadzie - news

Polecane posty

March 19, 2016

W grobowcu Tutanchamona w Dolinie Królów niemal na pewno znajdują się jeszcze dwie nieodkryte komory; jedna z nich może być miejscem pochówku macochy faraona, pięknej Nefertiti - podał w czwartek egipski minister ds. starożytności Mamduh el-Damati.

 

Minister...

February 24, 2016

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi oświadczył w środę, że za katastrofą rosyjskiego samolotu, który rozbił się w ubiegłym roku na Synaju, stoją terroryści, którzy pragnęli zaszkodzić turystyce Egiptu i relacjom Kairu z Moskwą i z innymi krajami.

 

To pierws...

December 14, 2015

Egipskie władze opracowały wstępny raport na temat katastrofy rosyjskiego samolotu, który 31 października br. rozbił się na Synaju. W dokumencie podkreślono, że na razie nie ma dowodów na potwierdzenie tezy Rosjan o zamachu bombowym.

 

Rosja i Zachód oceniały,...

December 14, 2015

Egipski minister turystyki Hiszam Zazu powiedział we wtorek, że tegoroczne wpływy tej branży będą po katastrofie rosyjskiego samolotu co najmniej o 10 proc. niższe niż w roku ubiegłym. Zapewnił, że władze Egiptu pracują obecnie nad odbudową zaufania turystów...

November 7, 2015

Prezydent Rosji Władimir Putin przeprowadził w piątek rozmowę telefoniczną z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim. Uzgodniono kontynuowanie współpracy w sprawach bezpieczeństwa lotów - poinformował Kreml.

 

"Wyrażono nadzieję, że warunki wznowienia norma...

August 17, 2015

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi ustanowił strefę ekonomiczną wokół niedawno otwartego Nowego Kanału Sueskiego - poinformowała państwowa agencja MENA.

 

Dekret prezydencki mówi o utworzeniu liczącej 460 km kw. strefy ekonomicznej wokół kanału. Jak tłumacz...

August 17, 2015

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi zatwierdził w niedzielę ustawę antyterrorystyczną, która wprowadza sądy specjalne i zapewnia funkcjonariuszom sił porządkowych legalność stosownego używania siły "w pełnieniu ich obowiązków".

 

Ustawa precyzuje także sankc...

August 3, 2015

W Egipcie poinformowano o ukończeniu budowy Nowego Kanału Sueskiego, który biegnie równolegle do powstałego 145 lat temu pierwszego kanału i przedstawiany jest jako istotny czynnik zdynamizowania egipskiej gospodarki.

 

"Ukończyliśmy pracę o czasie, a nawet pr...

August 3, 2015

USA i Egipt wracją, po sześciu 6 latach zawieszenia rozmów o bezpieczeństwie, do "mocnych podstaw" we wzajemnych stosunkach mimo napięć w związku z przestrzeganiem praw człowieka - powiedział w niedzielę w Kairze amerykański sekretarz stanu John Kerry.

Kerry...

July 21, 2015

Egipt odebrał w poniedziałek pierwsze trzy z 24 zamówionych w lutym we Francji myśliwców wielozadaniowych Rafale. W sumie Egipt zawarł umowę na zakup francuskiego uzbrojenia łącznej wartości 5,2 mld euro.

 

Myśliwce wytwarzane przez koncern Dassault Aviation z...

Please reload